Привіт!
Вітаємо, дорогий користуваче і дорога користувачко! Тут ми допоможемо тобі розібратися, як працює наш сайт. Якщо щось не зрозуміло — ти завжди можеш звернутися до нас, і ми з радістю тобі допоможемо!
Як написати твір?
1. Можеш обрати кнопку «Написати фанфік» на головній сторінці.
2. Кнопка «Написати твір» у розділі «Фанфіки».
3. Розділ «Писати» за умови, якщо ти - зареєстрований.
Як прочитати твір?
1. Можеш обрати кнопку «Читати фанфік» на головній сторінці.
2. Гарячі фанфіки висвітлюються на головній сторінці.
3. Розділ «Фанфіки», де можеш обрати потрібну категорію.
Обов’язково ознайомся з правилами публікації у вкладці «Правила»!
Познайомитися з нами можеш у вкладці «Про нас». Познайомитися з авторами і авторками або знайти потрібну людину можна у вкладці «Творці».
Як додати ілюстрацію?
Треба відкрити вкладку «Ілюстрації» та натиснути «Додати медіафайл». Ти можеш залишити посилання на ілюстрацію прямо у творі, до якого вона присвячена. Також можна залишити посилання на твір в описі до ілюстрації. Або навіть додати малюнок і до самого твору.
Подивитися свої сповіщення, сповіщення сайті, сповіщення про відгуки та лайки, можна натиснувши на дзвіночок біля акаунту, або в розділі «Сповіщення» в самому акаунті.
Що таке категорії?
Отже, при публікації твору, спершу ти обираєш категорію. Ось терміни:
Оріджинал — оригінальний твір, у якому персонажі та події вигадані автором чи авторкою. Оріджинал не відноситься ні до якого фендому.
Фанфік — жаргонізм, що описує аматорський твір за мотивами популярних оригінальних літературних творів, творів кіномистецтва (кінофільмів, телесеріалів, аніме та ін.), коміксів (в тому числі — манґи), вигаданими історіями про відомих людей, тощо. (Взято з Вікіпедії)
Переклад — твір українською мовою, який в оригіналі написаний іноземною.
Цитати — короткі вислови, часто вирвані з контексту повноцінних робіт. Зазвичай мають філософський, гумористичний зміст.
Просимо звернути увагу! Якщо плануєш додавати частини, вказуй в заголовках номер. Зацікавлені в роботі читачі зможуть підписатися на тебе та бачити оновлення, знаходити потрібні частини на твоєму акаунті.
Наприклад:
Напиши мені. Частина перша.
Напиши мені. Частина друга.
Наступні кроки
Далі, тобі пропонується використати хештеги, щоб твою роботу було легше знайти зацікавленим і цьому людям. Про них ти можеш прочитати безпосередньо перед публікацією.
Що варто вказати?
1. Фендом
— це товариства, що складаються з фанатів (аудиторії) якогось певного мистецтва, це шанувальники якихось артистів, вигаданих всесвітів чи стилів.
Наприклад: якщо ти обираєш фендом Гаррі Потера (книжний мотив чи мотив кіномистецтва), то фанфіки будуть саме про персонажів цього всесвіту.
Якщо ти обираєш фендом Анджеліни Джолі, то фанфіки будуть — вигадані історії з Анджеліною Джолі. Пейрінг — це коли сюжет базований на любовній лінії персонажів якогось фандому.
Тобто вказується, серед яких саме персонажів будуть описані романтичні відносини.
2. Рейтинги
— це окреме розділення фанфіків чи оріджиналів, яке вказує наявність певних типів сцен, які можуть не підходити певним типам аудиторії.
На нашому сайті вони такі:
А: Робота підходить будь-якій аудиторії
Б: У роботі описуються романтичні \ сексуальні відносини і можливі тяжкі моральні моменти
В: У роботі згадується насилля та є еротичні сцени
В2: У роботі багато тяжких сцен, насилля, еротики чи ін.
В3: У роботі високий рівень жорстокості та насилля
3. Напрямок любовної лінії
— розділення творів відповідно до любовних ліній, а саме між людьми якої статі описані романтичні відносини.
На нашому сайті, це:
N — Немає романтичних відносин
G — Відносини між персонажами різної статі
M — Відносини між персонажами чоловічої статі
F — Відносини між персонажами жіночої статі
При бажанні вказуйте особливості категорії
Наприклад: #романтика #хвороби #музика #смертьголовногогероя і так далі
Категорії жанрів
Жанр — тип твору (їх існує значно більше, але ось найпопулярніші)
Романтика — твори цього жанру побудовані на романтичному сюжеті, описують історію інтимних стосунків, акцентуючи особливу увагу на почуттях та переживаннях героїв.
Драма — твір з гострим конфліктом, напруженністю, з акцентом на психології персонажів. Може визивати смуток, співчуття до героїв і тд.
Поезія — віршована, ритмічно побудована мова.
Флаф — це легкий твір з акцентом на теплі, позитивні емоції.
Ангст — це дуже сильні емоції, тривога, переживання, акцент на стражданнях персонажа.
AU — фанфік описує факти, які суттєво різняться від реальних, тобто тих, що у вигаданому світі чи житті відомої особистості
Hurt / Comfort — це коли персонаж допомагає іншому персонажу позбутися від його страждань.
Психологія — у творі є розсуди про духовність людини та / або реальні медичні факти, філософія
Фентезі — піджанр фантастики — одного з жанрів сучасного мистецтва, дія якого відбувається у вигаданому світі, де чудеса і вигадка нашого світу є реальністю.
Містика — надприродні явища і наслідки духовної практики, як зв'язок із потойбічним світом і надприродними силами.
Гумор — твору притаманна властивість бачити щось смішне, властивість відчуттів викликати сміх, надавати розвагу.
Дарк — може відноситися до твору з будь-якими негативними вмістами.
Екшн — в роботі описані бої, погоні та ін.
PWP 18+ — фанфік, зосереджений на сексі та його детальному описі.
Фантастика — жанр художніх творів, в якому за допомогою додавання вигаданих уявних елементів створюється світ, відмінний від світу сьогоденного, реального.
Основною ознакою фантастики є наявність у творі фантастичного допущення — фактора, який невідомий або неможливий у реальному світі.
Жахи — жанр сучасного мистецтва, який призначений залякати, налякати, шокувати чи викликати огиду у своїх читачів чи глядачів, викликавши у них почуття жаху та шоку.
Детектив — різновид творів масової культури, в яких розкривається певна таємниця, пов'язана зі злочином
Омегаверс — особливий варіант вигаданого всесвіту, в якому люди мають альтернативну фізіологію. Найчастіше такий всесвіт населений виключно чоловіками, які діляться на три статі: альфи, бети та омеги.
Альфи — сильні чоловіки, які домінують у всьому.
Омеги —слабка стать, що виконує роль жінок, вони ж вагітніють і народжують дітей.
Бети у відносинах статей, як правило, не беруть участі.
Пригоди — твір, сюжет якого насичений незвичайними подіями й характеризується їхнім несподіваним поворотом, великою динамікою розгортання.
Реалізм — літературний напрям, який характеризується правдивим і всебічним відображенням дійсності на основі типізації життєвих явищ.
Тріллер — особливий жанр кіно та літератури, в яких специфічні засоби повинні викликати у глядачів або читачів почуття тривожного очікування, невизначеності, хвилювання чи страху. Цей жанр не має чітких меж, елементи трилеру присутні у творах різних жанрів.
Казка — це народно-поетичний або писемно-літературний твір про передбачувано вигадані події чи осіб, іноді за участю фантастичних сил, який має повчальну мету.
Наукова робота — жанр наукової публікації, що на основі широко розгорнутого наукового фактажу описує результати наукового дослідження.