Як чорти пасху відзначали То не було вигадкою, не було й правдою, та було. Коли було не пам'ятаю. І було то в лісі, якому не скажу, бо вже й забувся, та й наврядчи раби Божиї його не знищили. Сиділо два чорти під осикою та й сперечались. Чом сперечались не скажу, забувся, та й наврядчи вільні від Господа живії зосталися. Один із них малий був, чортівської науки ледве навчений, тож і хвоста мав куцого. А другий же, постарше, мав лишень одне око на пиці своїй свинячій. Чутки ходили, йому те око баба рогачем вибила, як він в печі у ній ховавсі. Прийшов же до них ще третій. І так же ж той чорт на дяка із села недалеченько походив! То він прийшов до побратимів і, як то водиться, почав вітаться. Наразі Пасха була, то він, хоч й чорт, але культурний, вітавсь належно. – Христос воскрес, браття! – Воістину воскрес! – відповіли йому ті двоє. – Та шо ж ви, дядьку, в християни подалися, чи що? – спитав Куций Хвіст до Дяка, що рідним братом батька його був, для нього – рідний дядя. – Чом славите Христа? – А чом не славить? Особисто мені він зла не коїв, ходив собі, людей навчав. Та й чи славлю я його? Та ні ж. Сказав, що він воскрес. А хіба ні? – Воскрес, – відповідав на теє Око. – Шоб всім учетелям так воскресать і жить на небі, в Господа під боком. – Та то ж сам Бог був, його людськеє втілення. Чом ви на нього кажете «Учитель»? – питався знову Куций Хвіст. – Та хто як каже. Хто Богом його зве, а хто Учитель. Не визначилися раби Господні і б'ються все за те, як їм Ісуса звать, – знов Дяк відповідав малому. – А ви як, дядьку, кажете? – А я ніяк. Не думаю про те й тобі не раджу. Не треба нам, коб ще й чорти сварились, за те, як їм Христоса називать. – Я таки зву його Учитель, – не втримав і зізнався Око. – Бо як Ісус син Яхве і ті обидва боги, то бога два, а Він же ж то єдиний. – Отак живи серед жидів, – казав до небожати Дяк, киваючи на Око. – До речі, все хотів спитать, чом люди хрестять нас? Учора був в старого діда, то він злякавсі і почав хрестить. А я стою і дивлю, і не розумію, що тепер робить, – казав до старших Куций. – Ааа, та то вони чогось вважають, шо боїмося ми хреста, – навчав свого малого Дяк. – Ото і хрестять. – Але чому? Хіба не кожен хрест несе? Чи думають вони, що то тілько людськая доля? – Та так і є. Для мене дивно взагалі, чом їхнім символом став хрест, на ньому ж помер їх Учитель, чи то їх Бог. То може сторонитися святого знаку має Ісус? – То Господ все придумав, кажуть люде, тоді як люде все придумали і зовсім нелогічно, – зауважив Око. – До церкви підем? – питався Куций. – Ні, в мене алергія. Ще й дяк буде ходить святить. Не витримають мої суглоби, – позіхаючи, казав Око. – То поки їдло не святили, підем і вкрадемо немніго сала, пасок та яєць, – пропонував їм Дяк. Отак і порішили.
top of page
bottom of page
Бля! Це ж ах%еренно! Це ж топова робота.
Доволі кумендна, до речі.
Чесно кажучи, не думала, що мене так зацікавить поєднання західної особливої української вимови, чортів та Бога. Ну це ж капець.
Дуже класно описали ділог.
І, чесно кажучи, я задумалася, чи можуть і Чорти нести хрест, як Ісус. Чесно скажу, не числала Біблію (тільки скорочену дитячу), але у мене здогадка: що, якщо чорти несуть хрест так, як і люди, і так, як Ісус, тому що вони відрізняються свохїми поглядами на життя і думають по-іншому. І живуть на відміну від маси суспільства - не так як всі. Тобто, люди та ангели не примаються їх тому, що вони "інші", як колись люди не приймали Іісуса? Було би прикольно, як би це було правдою! Гарна робота! Продовжуйте і надалі творити. Я не фанат українською культури, але тут щось мені в душу запало. Можливо колись я навіть продовжу її читати.
Мені так сподобався ваш твір, особливо початок, наче повернулася в дитинство і слухаю казку 😊 І тема досить цікава, з нотками гумору, читати було дуже легко і приємно, сподіваюся, що ви напишете ще подібних історій ❤️