Колись…, давним давно… жили, були Король і Королева. Вони жили в злагоді і любові, мали на шаховому полі велике і багате Шахове Королівство. Його треба було охороняти і захищати, бо вороги дуже хотіли на нього посягнути. Тому військо завжди було напоготові захищати свого Короля. Воно шикувалося і проходило військовий вишкіл, напад і оборону по правилам шахового поля. Порушувати правила шахового поля не можна було нікому, ні війську королівства, ні війську ворога. Але від майстерності воїнів, від їх вибору, залежала безпека Королівства.
Тому спереду стояло вісім Пішаків. За ними по центру Король і Королева. Справа і зліва від них Слони, а біля Слонів – Коні. Завершували шикування справа і зліва Тури. В битві теж працювали правила шахового поля.
Пішаки наступали тільки по вертикалі, спочатку на дві клітини, а потім тільки на одну. Кінь повинен стрибати на дві клітини і на одну збоку. Тури мала право робити ходи по вертикалі і по горизонталі, а Слони - по діагоналі. А так як шахове поле було розподілене на клітини, світлого і темного кольорів, то діагональ для Слона була або світла або темна. Король, як воїн, теж мав діяти по правилам, робити хід на одну клітину. Якщо по дорозі наступу був ворог, то Король, Кінь, Тура, чи Слон мали право брати його в полон. Пішак теж мав право брати ворога в полон, але коли ворог був зліва чи справа від нього. Тільки Королева не знала правил шахового поля, бо для неї правил не існувало, вона була не воїн, а кохана Короля.
Одного дня роздалися звуки тривоги, почалася битва з ворогом.
Пішли в наступ Пішаки, Коні, Слони, Тури. Ось ворог забрав в полон одного Пішака, потім одного Коня, потім ще одного Пішака, другого Коня, одного Слона, одну Туру. Ворог був сильний. На шаховому полі війська ставало все менше і менше. Королева зрозуміла, що Король не знає, як йому діяти? Я повинна захистити свого коханого Короля і своє Шахове Королівство, подумала вона. Кохання до Короля підтримає його, але зараз не допоможе. Але як захистити, вона не знає правил шахового поля, для неї ж правил… ніколи не було. Вона почала спостерігати за ходами Слона, Тури, Пішаків і ринулася в бій. Почала робити хід як Слон по світлій і темній діагоналі і брати ворога в полон, а далі, як Тура - по вертикалі і горизонталі і теж брати ворога в полон. Від її рішучості і такого наступу проти правил, військо ворога розгубилося і почало робити помилки. З одержимістю, якої Королева від себе не очікувала, вона взяла в полон одного Слона і другого, дві Тури, Пішаків, Коні були взяті в полон ще раніше. І ось Король ворога стоїть зовсім один, в самому кутку шахового поля. Як їй бути? Якщо вона підійде до нього сама, без захисту, то ворожий Король може взяти її в полон. А у неї залишився тільки один Пішак. Коханий Король не зможе допомогти, він стоїть далеко від короля ворога. І тут Королева побачила, що свій Пішак рухається вперед, ось він вже стоїть за клітину до ворожого короля, може він зможе її захистити? Вона вирішила ризикнути, робить хід вперед і стає справа свого Пішака і поряд з Королем ворога. Королева захищена Пішаком, а Король ворога під ударом! Він падає! Королева вигукує: «О, це перемога, повна перемога, Королю ворога «МАТ»! Я впоралася, я змогла!». Так Королева, не знаючи правил шахового поля, захистила свого коханого Короля і своє Королівство.
З тих пір і по сьогодні, Шахове королівство має сильне військо. А Королева має горде і прекрасне ім’я Ферзь і є могутнім воїном! В битві вона має право робити хід і як Король - на одну клітину, і як Слон - по діагоналі, і як Тура - по вертикалі, горизонталі і як Пішак.
Ферзь є не тільки кохана Короля, а його основний захисник, помічник і радник.
В житті теж так. Жінка для чоловіка - кохана, захисник, помічник і радник.